עשרות שנים שאנחנו כל כך אוהבים את הבובה הזו בארבי. ילדות אוהבות לקבל אותה כמתנה, לתת אותה כמתנה, לשחק איתה, להלביש אותה, להיות שעות בחדר עם חברה סביב האביזרים שלה. אז מה כל כך קסום בבובה הזו ולמה כדאי שיהיו לבת שלכם כמה כאלה
הבובה הושקה לראשונה בשנות השישים ביריד המשחקים הבינלאומי האמריקאי. היא נוצרה על ידי אשת העסקים רות הנדלר במטרה להראות שילדות קטנות יכולות להיות כל מה שהן רוצות להיות
אישה עם המון אפשרויות. היא הפכה במהירות לאייקון עולמי. היא אולי לא הזדקנה מאז כבר כמה עשורים, אבל המציאה את עצמה כל פעם מחדש
לפני בארבי היו בובות פרווה שרובן גוף עגול וראש. הרגליים והידים קטנות. בארבי מגיעה פרופורציונאלית, עם רגליים וידיים בהתאמה לגופה, שאפשר להזיז ולהלביש, ועם שיער שאפשר לסרק. הבובות המקוריות נעשות באיכות טובה ומחזיקות מעמד לאורך זמן
לאורך כל השנים היו אינספור סוגים ומינים של הבובה הזו שהתאימו לתקופה ושמרו על הטרנדיות שלה: יש אישה, גבר, ילדים, תינוקות, שחורה, לבנה, מוגבלת בכיסא, פצועה, מלאה ורזה
4. אין ספור אביזרים
למפעל הזה שנקרא בארבי יש כל כך הרבה אביזרים, עד שאפשר לשחק שעות. תמיד אפשר להוסיף או להחליף בין הבנות המשחקות. יש סירות, אופנועים, מכשירים לשיער, איפור, בעלי חיים, בתים, רהיטים ועוד ועוד
לכל אורך העשורים בארבי הוקפדה להיות מעודכנת בצו האופנה, לבושה במיטב השראות המעצבים וההתעסקות של הילדות בהלבשה שלה היתה תמיד חלק מהענין. השראות כמו שחקניות קולנוע – מרלין מונרו ואודרי הפבורן. בגדי מעצבים כמו שאנל ודיור ועוד
יש לה גם חדרי ארונות וקולבים שלא מביישים את הפאשניסטות הגדולות ביותר
כיון שהבובה קימת כבר 80 שנה והחליפה והתעדכנה כל כך הרבה פעמים באופנות החולפות ובטרנדים, הפריטים שלה והבובות האלה, בעיקר משנים מוקדמות הם פריט אספנים שנמכר היום ברשת בהמון כסף, וישנם גם פריטים שכבר אין להשיג. אז אם יש ברשותכם פריטים ובובות או שהחלטתם להתחיל לאסוף. זה הזמן ושימרו עליהן טוב טוב
1. לבובה מסרים חיובים לנשים צעירות
בארבי תמיד היו קשובים לצרכנים וגם כאשר ספגו ביקורת על מודל גוף לא טיבעי ומחמיר, הם התאימו את הבובה לצרכי החברה והתרבות, והיום ניתן למצוא צורות ומבני גוף וצבעים שונים ומגוונים
ישנן גם בארביות העוסקות בכל מיני מקצועות, מרקדנית ועד מדענית, רופאה וטייסת חלל, כך שהילדה המשחקת מקבלת את המסר שהיא מסוגלת ויכולה להיות כל מה שתרצה